Další dojemné gesto na Olympiádě. Českého zkolabovaného kajakáře pomáhal křísit německý sportovec

Tokio medaile z toho sice není, ale i tak by se tento okamžik mohl zapsat do olympijské historie. Jako další z ukázky správného olympijského ducha. Český kajakář Josef Dostál zkolaboval. Na pomoc mu přispěchal jeho německý protivník. A to na úkor vlastního pohodlí.

Událost se týkala českého kajakáře Josefa Dostála, kterému se přezdívá obr. Měří totiž rovné dva metry a tři centimetry. Po dojetí úterního singlového finále se vysílením doslova složil. Na pomoc mu přijeli záchranný člun, který ho přitáhl k molu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Anna Dostalova (@anci_d)

Českého sportovce na pokraji sil táhlo z vody osm Japonců. Pomohli mu z lodi a položili na zem, kde měl nabrat síly. Dostál, který byl na konci jak psychických tak fyzických sil a potřeboval zchladit. Měl silně přehřátý organismus a potřeboval vodu. Pomoc nakonec nečekaně přišla od konkurence. Led donesl německý kajakář Jacob Schopf, který ho dostal pro sebe od svého týmu. Když však uviděl zkolabovaného Čecha, usoudil, že led potřebuje mnohem více, než on.

Dostál získal v závodě páté místo, které ho nesmírně mrzelo. Velmi chtěl vyhrát zlato. Bohužel se na bednu vítězů nakonec nedostal. Na sportovci byl vidět velký smutek a zklamání.