Bartík volá SOS a pořádá sbírku: Zemanova „rakovina“ ho přijde zatraceně draho

zdroj wikipedie.org
zdroj wikipedie.org

Exradní Brna-středu Svatopluk Bartík (dříve Žít Brno) se musí omluvit prezidentovi za výroky, že má prezident Miloš Zeman rakovinu. Rozhodl o tom Městský soud v Brně, který Bartíkovi vyměřil i peněžitý trest ve výši 250 tisíc korun českých. Bartík na facebooku už zahájil sbírku.

„Vážení přátelé, rozsudek zní tak, že mam povinnost se omluvit a zaplatit Ing. Zemanovi nahradu 250 000  Kč a náhradu jeho nákladů řízení, které činí prý přes 111 000 korun. Budu tedy potřebovat Vaší pomoc, stane-li se rozsudek pravomocným.
další informace poskytnu v průběhu odpoledne“, napsal v pátek odpoledne na Facebook bývalý radní.

Bartík  totiž vedle omluvy musí zaplatit prezidentovi 250.000 korun. Prezidentská kancelář požadovala omluvu a pět milionů.

Soudce také uvedl, že Bartík musí do tří dnů zaslat Zemanovi doporučený omluvný dopis. “Ve znění, že se omlouvá Zemanovi za újmu způsobenou na jeho důstojnosti, vážnosti, cti a soukromí způsobenou tím, že na svém profilu zveřejnil 7. listopadu 2017 nepravdivé informace”, uvádí server České noviny.

Bartík koncem roku 2017 před lednovým volebním utkáním o post prezidenta napsal na facebooku, že Zeman má rakovinu, odmítá se léčit a v takovém případě mu zbývá pár měsíců života. Zeman byl v té době prezidentem, mandát ve volbách následně obhájil.

Autor: ps