Babiš se pustil do Pirátů za zdražení jízdenek. Hřib si jeho rýpnutí líbit nenechal

Hřib

Praha – Volby jsou už za rohem, a tak je více, než jasné, že se politici a politické strany přímo předhánějí v urážení a ponižování svých politických konkurentů. Pozadu rozhodně nezůstal ani Andrej Babiš, který se opět pustil do Pirátů.

Kritiku od něj schytal pirátský Primátor Zdeněk Hřib za zdražení jízdenek. „Naši drazí Piráti nám zdražili jízdenky,“ povzdechl si, Babiš, ve svém pořadu jménem Čau lidi. „Nechápu to, Praha má strašně moc peněz a zdražuje. Takže si to dobře pamatujte, jak Piráti hospodaří v Praze. A takhle to budou dělat ve vládě – úplná katastrofa,“ pokračuje. Možná si to ani sám neuvědomil, ale tímto výrokem vlastně připustil, že se Piráti mohou opravdu dostat do vlády.

Primátor Hřib si výtky líbit nenechal a přispěchal s odpovědí.  „Tohle je opravdu od vás trapné. Proč neřeknete celou pravdu? Pravda totiž je, že hnutí ANO zdražuje jízdné lidem v regionech,“ prohlásil. K ruce si ještě vzal seznam měst, kde Babišovo Ano vládne, a kde se jízdné zdražilo také.

„Jinak cena obvyklých dlouhodobých kuponů na MHD se u nás nemění. Senioři a děti jezdí v Praze také stále zdarma,“ nezapomněl si rýpnout Hřib.