Airbank k Měcháčkovi: Jeho soukromá věc. Xaver už píše žalobu a skloňuje PPF

Málokterá reklama se nepřetržitě vysílá v různých variantách několik let. Herec Tomáš Měcháček je dnes více než kdokoli jiný spjat se společností Airbank jako pohotový oponent tlustého bankéře. Banka, přesto, že si Měcháček pustil v talk show Xavera Veselého „pusu na špacír“ a nařkl bez důkazů moderátora, že je XTV sponzorována ruskou rozvědkou, odmítá do sporu jakkoli zasahovat.

Xaver Veselý si nechal několik dní na odezvu a v pátek večer reagoval na svém streamu proti Měcháčkovým nařčením. Když pomineme označení zbabělec a pokrytec, nejvíce problematický je výrok, že soukromý pořad Xavera Veselého financuje ruská rozvědka.

„Především vůči mým kolegům z XTV je to nefér, velmi se jich to dotklo,“ řekl moderátor Veselý s tím, že se chystá oficiální prohlášení. Závažnost celé situace dokresluje fakt, že právě téma ruského vlivu je u veřejnosti citlivé. I proto půjdou do hry právníci. „A tak je to v pořádku. Je to vážné obvinění a je třeba, aby za svá slova každý nesl zodpovědnost,“ tlumočil vyjádření svých kolegů z XTV Veselý. Moderátor dále vysvětloval, vazby finančních toků. „XTV má své jasné majitele, kteří jsou podle zákona zaneseni v obchodním rejstříku. A je patrné, že žije zejména z přízně diváků, kteří se dívají na video, kde jsou reklamy. Kteří posílají své finanční dary na transparentní účet,“ uvedl Veselý. 

Postoj Airbank

Tomáš Měcháček se nejčastěji objevuje jako hlavní tvář bankovní společnosti Airbank patřící do skupiny PPF. Její aktivity se dotýkají i ruského trhu, podle slov mluvčí Jany Pokorné se ale po vyjádření herce Měcháčka nic nemění. „Jde o Tomášovu soukromou aktivitu, na naší pracovní spolupráci v oblasti reklamy se nic nemění. Stejně tak platí, že jako firma se k politickým tématům z principu nevyjadřujeme,“ uvedla pro server Naseustecko.cz mluvčí Airbank.

Je za tím útok na ČT?

Veselý také nevyloučil, že mohl být takový útok chystán ze strany PPF, která má svého příznivce v osobě ředitele ČT Petra Dvořáka „Pane Měcháčku, nepředpokládám, že byste to při vaší odvaze odmítnul,“ řekl s tím, že v zájmu pana Měcháčka i nás všech by bylo, aby byly argumenty položeny na stůl. „Třeba bude mít silnější argumenty než já a přesvědčí mě o tom, že jdu opravdu zničit Českou televizi,“ uzavřel své vystoupení.