Slovenští kněží zuří. Zneužili jste Papeže k očkovací kampani! Je to morální dno

Bratislava Papež František se chystá na Slovensko. Velká událost jistě potěšila mnoho slovenských věřících i duchovních. Úsměv na rtech všem zmizel ihned poté, co se rozhodlo, že s Papežem se mohou setkat jen plně očkovaní. 

Papež František oznámil svou cestu na Slovensko a do Budapešti. Navštívit ji má 12. a 15. září. Cesta se již začíná plánovat. Vzhledem k tomu, že stále probíhající Coronavirus podmínky pro cestování příliš neulehčuje, musí se počítat s mnoha speciálními opatřeními. Mezi které mimo to patří, že se s Františkem mohou setkat pouze plně naočkovaní lidé. To vzedmulo velkou vlnu nevole. A to nejenom u obyčejného lidu, ale i u samotných duchovních, kteří se na Františkovu návštěvu těšili také.

„Zneužít návštěvu papeže k vakcinační kampani je totální morální dno,“ Napsal na svou sociální síť slovenský katolický kněz Martin Šafárik. „Papež se stal nedostupným pro nás nečisté,“ dodal. Svůj příspěvek po pár hodinách smazal.

Duchovní Jozef Kmec se vyjádřil také. Během největší pandemické krize sám pomáhal na covidových oddělení. Pochybuje, že by podmínka vakcinace, pro setkání, nějak pomohla donutit lidi se nechat naočkovat.

S podmínkou nesouhlasí ani další kněz Radovan Hafík. Napsal, že mnoho věřících se raději podívá na televizní přenos, než aby se šli dát naočkovat.

Při návštěvě Papeže budou probíhat velmi přísné kontroly, které budou striktně dodržovány. Mnoho věřících a duchovních se snaží nařízení alespoň trochu zmírnit. Chtějí prosadit, aby se setkání mohli zúčastnit i ti věřící, kteří mají negativní PCR testy. 

Epidemiologové jsou s nařízením spokojeni. Uvedli, že společenské akce nesou velké riziko rychlejšímu šíření viru.

Papež František odslouží 12. září mši svatou na Náměstí hrdinů v Budapešti na závěr Mezinárodního eucharistického kongresu a pak odcestuje na třídenní návštěvu Slovenska. Papež navštíví Bratislavu, Šaštín, Prešov a Košice, kde by měl zavítat také na romské sídliště Luník IX. V Košicích se na fotbalovém stadionu setká s mladými věřícími a největší akcí jeho programu bude účast na pouti v západoslovenském Šaštíně.

Papež František přijede na pozvání slovenské prezidentky Zuzany Čaputové, která se s ním setkala při loňské návštěvě Vatikánu.