Zfackoval Ratha, teď hledá ženu. Mackova třetí manželka mu doporučila, ať si najde „post covidum“ čtvrtou

O Miroslavu Mackovi je známo, že je spisovatelem, milovníkem poezie, dobrého vína a mladých žen. V době pandemie nového koronaviru mají se současnou partnerkou Petrou jasno, co by měl Macek udělat, kdyby i na ně dolehlo onemocnění s fatálními následky.

„Miláčku, kdybych náhodou zemřela, určitě si nějakou ženskou ještě najdi!“ citoval bývalý politik na svém facebookovém profilu přání, které řešil se ženou u večeře. A dodal i detaily vysloveného doporučení.

„Abys nemusel obměňovat šatník, botník ani šperkovnici, pamatuj, že musíš vybírat podle těchto parametrů: výška 168 centimetrů, váha 56 kilogramů, boty číslo 37, obvod pasu 62, obvod prsteníčku 52 milimetrů,“ doporučila Miroslavu Mackovi jeho partnerka s dodatkem, že by po její smrti měla ta nová náhradnice umět péct mandarinkovou charlottu a měla by mu vonět.

Macek tuto výzvu uchopil tak, že by neměl otálet a raději ji zveřejnil pro jistotu hned s tím, aby se dívky a ženy splňující požadované údaje hlásily. Co na to jeho partnerka, neuvedl.

Během Španělské chřipky tehdejší politici národ prý nestrašili

Každopádně Macek, který sám sebe označuje nyní hlavně za rentiéra, sleduje i současné dění a čas od času svůj názor ventiluje alespoň na svém profilu nebo blogu nazvaném Viditelný Macek.

Nechybí samozřejmě proto i vážná zamyšlení nad tím, jak (ne)zvládá současná politická reprezentace situaci kolem pandemie, srovnávání s tím, jak to vypadalo v Československu v době Španělské chřipky. Podle Macka se tehdy země nezastavila a vše pokračovala dál, což je nepochopitelné s tím, co se děje teď.

„Navštivte kteroukoli naši obec a až na výjimky tam najdete památník se jmény desítek mladých mužů, kteří padli za 1. světové války. Po ní ale přišla ještě děsivější podoba smrti: Španělská chřipka, která si vyžádala ještě víc obětí. Vezmeme-li ale do ruky tehdejší tisk, s podivem zjistíte,  že o této metle je tam informací velmi málo. Určitě tam nenarazíte na slova Masaryka, Kramáře nebo Beneše a dalších, kteří by denně strašili národ počtem zemřelých. Nikoho nenapadlo že by se měly uzavírat bary, divadla, kina, živnosti nebo obchody – to vše zažívalo naopak svůj poválečný rozvoj,“ uvádí Macek na svém profilu mimo jiné.

Schopní podnikatelé zkrachují jen kvůli neschopným politikům

Dá se usuzovat, že ho celkem výrazně nazvedlo také vyjádření prezidenta v rozhovoru pro MF Dnes, v kterém uvedl svůj již památeční výrok o krachu neschopných podnikatelů.

„V podstatě má Miloš Zeman pravdu, kvůli Covidu by nikdo mimo neschopné nezkrachoval. Ovšem desetitisíce schopných podnikatelů zkrachují kvůli neschopným politikům jako je on a kvůli jejich debilním rozhodnutím,“ uvedl k tomu Miroslav Macek.

Vedle rentiéra, za kterého se nyní Macek (75 let) pokládá nejvíce, je tento muž také stomatolog, publicista, překladatel, politický komentátor. Po sametové revoluci byl československým politikem za Občanské fórum, později spoluzakladatel Občanské demokratické strany a její místopředseda, poslanec Sněmovny lidu a Sněmovny národů Federálního shromáždění a místopředseda federální vlády Jana Stráského – pověřený řízením ministerstva práce a sociálních věcí a federálního výboru pro životní prostředí.

V roce 1992 čelil aféře s privatizací Knižního velkoobchodu. Zjistilo se, že společnost, v níž měl Macek podíl, získala v privatizaci velký nemovitý majetek. Výkonná rada ODS poměrem 9:4 přijala Mackovo vysvětlení, nicméně jeho politická kariéra utrpěla a Macek během roku 1992 odešel z postu místopředsedy ODS. Do vedení strany se vrátil roku 1993 po 4. kongresu ODS v Kopřivnici, kdy se stal členem výkonné rady ODS za severní Moravu.

Jeho žena Petra, je v pořadí již třetí manželkou. Trable, které se propíraly na veřejnosti, měl se svojí druhou ženou Janou Blochovou. Na sjezdu stomatologické komory dne 20. května 2006 dokonce Macek fyzicky napadl tehdejšího ministra zdravotnictví Davida Ratha (ČSSD). Ten totiž předtím prohlásil, že se Macek oženil se svou manželkou jen kvůli penězům (takzvaná ve své době slavná „facka doktora Macka“). Za tento čin byl žalován a pražský vrchní soud rozhodl v únoru 2009, že je povinen se Rathovi omluvit a vyplatit mu odškodnění ve výši 100 000 korun.

autor: ah