Zemanovi zanedlouho skončí ve funkci. Kdo pak zaplatí péči o něj?

Je to na hrane. Miloši Zemanovi (77) skončí v březnu 2023 mandát a chce se odstěhovat ze zámku v Lánech do domu ve stejné obci, který mu právě staví. Jenže zatím potřebuje 24hodinovou zdravotní péči. Kdo mu ji bude hradit, až bude soukromou osobou?

V lánském zámku má nyní prezident, který byl loni na podzim dlouho hospitalizován, veškerou zdravotní péči. Tu mu za nemalé peníze zajišťuje firma Senior Home Group – v nynějším 24hodinovém režimu jde o 162 800 korun měsíčně. Dle webu Seznam zprávy polovinu částky hradí Kancelář prezidenta republiky, polovinu pak Veřejná zdravotní pojišťovna.

Zeman se podle zdroje Blesku těší do svého nového domu tak, že se tam chce přestěhovat, ještě než mu skončí mandát. Otázkou ale je, jestli bude i za 9 měsíců potřebovat péči v současném rozsahu. A hlavně, jestli si ji bude moci dovolit. „Dáváme hlavy dohromady. Úspory, které si prezident nastřádal, šly do výstavby a počítáme s tím, že až se 8. března stane hlavou státu někdo jiný, ti dva se na něho vykašlou,“ řekl Blesku dobře informovaný zdroj blízký Zemanovi.

ZDROJ: blesk.cz
ZDROJ FOTO: fb