Zeman přiznal vážné zdravotní potíže!

Zeman se učí znovu chodit, konkrétně v dlouhých chodbách zámku v Lánech to zvládá už jen s holí. Uvedl to v pořadu Partie na CNN Prima. Vedle toho se pochlubil i tím, že by mohl na podzim přijít o PEG, tedy o sondu, která mu dodává výživu. Znovu odsoudil chování některých politiků v době, kdy byl loni na podzim hospitalizován. Doufá, že se věc vyřeší i proto, aby se jeho nástupce nemusel obávat, že ho oponenti v době jeho nemoci sesadí.

Prezident Miloš Zeman se v pořadu Partie na TV Prima rozpovídal i o svém zdravotním stavu. Ke konci pořadu se pozastavil nad tím, jak se politici dohadovali o jeho budoucnosti v době, kdy byl hospitalizován. Podle Zemana šlo o „sabotáž ústavního zřízení“.

Zeman připomněl, že za osm měsíců odchází do důchodu, ale rád by věc prošetřil i kvůli svému nástupci. „Můj nástupce může mít politické oponenty, a když onemocní, tak tito oponenti, jako byli například senátoři Miloš Vystrčil a Pavel Fischer, pojmou zrůdnou myšlenku, že ho sesadí z funkce,“ uvedl s tím, že jemu se to už nejspíše nestane, ale musí se přijít na to, kde se stala chyba.

Článek 66, který byl v době Zemanovy hospitalizace často skloňován, je podle hlavy státu pozůstatkem z dob komunistické vlády, kdy byl tehdejší prezident Ludvík Svoboda několik let nemocný a díky své rodině odmítal odstoupit.

Moderátorka se prezidenta zeptala, zdali by nechtěl utnout diskuze o tom, jaké zdravotní obtíže vlastně má. To podle něj není tolik nutné, ale nakonec si málem rozepínal košili.

„Kdybych si rozhalil košili a stáhnul nátělník, tak na mém bříšku uvidíte žaludeční sondu. Touto sondou dostávám umělou výživu a doufám, že mi ji vyndají na podzim tohoto roku. Nechutnalo mi jíst, hubnul jsem, a proto mi dali PEG. Přestal jsem kouřit, zakázali mi alkohol a létání. Proto byl místo mě premiér Fiala v Madridu a teď jsem až na PEG zdravý,“ uvedl.

Podle Zemana navíc jeho lékař konstatoval, že z padesáti indikátorů zdraví má 48 v pořádku. Navíc jeden ze špatných indikátorů je způsoben vysokým obsahem cukru v krvi, na což ale zatím ani nedostal léky.

Hlava státu dodala, že vše bylo způsobené metabolickým rozvratem. A že podle něj se kolem jeho hospitalizace udělal „bugr“. To ale podle Zemana není věcí novinářů, ale toho, že se nechali „nachytat“ vyjádřeními politiků, kteří „zavětřili možnost sesadit demokraticky zvoleného prezidenta“ a údajně překroutili opatrnou zdravotní zprávu, kterou nechal na žádost vypracovat Zemanův lékař.

V době Zemanovy loňské hospitalizace se spekulovalo o tom, že prezidentův vážný stav souvisí s jaterní cirhózou. Prezident strávil na podzim v Ústřední vojenské nemocni.

Kromě toho, že by Zeman mohl na podzim přijít o PEG se nyní také učí chodit, jak uvedl na závěr pořadu. „Pravidelně trénuji na dlouhé chodbě lánského zámku, z jedné strany mám hůl a z druhé bodyguarda. Teď už mám jenom hůl, tak mi držte palce, ať neupadnu a něco si nezlomím,“ uzavřel.

ZDROJ: blesk.cz
ZDROJ FOTO: FB