Z vícepremiéra Hamáčka je podruhé ženáč

zdroj fcb Jan Hamáček

Vicepremiér, ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček se na začátku srpna podruhé oženil. „ANO“ si řekl s bývalou pražskou zastupitelku za ODS Gabrielu Kloudovou. O jejich vztahu se v kuloárech šeptá již delší dobu.

„Tak jsem se včera oženil,“ napsal Hamáček na facebooku, kam přiložil i fotografii z venkovního obřadu a popsal, jak se s novopečenou paní Hamáčkovou seznámili.  „Náš příběh možná obsahuje spoustu klišé, ale jsou věci, které neovlivníte, každý to jistě znáte. S Gábinou jsme se potkali při práci, zamilovali jsme se, a dneska jsme se vzali“ dodal.

Hamáčkovo první manželství, ze kterého má dvě děti, skončilo po 13 letech letos v červnu.

Ani pro Kloudovou se nejedná o první manželství. Na veřejnosti se Kloudová podle ČTK v minulých letech objevila také po boku vlivného sociálního demokrata Karla Březiny (ČSSD), byla manželkou někdejšího náměstka pražského primátora Jiřího Vávry (tehdy za TOP 09).

Kloudová byla klíčovou spolupracovnicí Mirka Topolánka (ODS) v době jeho vlády. V letech 2010 až 2014 působila také v zastupitelstvu hlavního města. Z ODS později odešla a ve sněmovních volbách v roce 2013 kandidovala za blok Hlavu vzhůru blízký exprezidentu Václavu Klausovi vedeným Janou Bobošíkovou. V roce 2014 pak, jak uvádí ČTK Kloudová nastoupila do úřadu místopředsedy vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavla Bělobrádka (KDU-ČSL).