Vzrůstající infantilita, nedůstojnost, směšnost. Princezna TikToku Alena Schillerová

Alena Schillerová / Eva Kovaříková / Wikimedia Commons / CC BY-SA
Volební preference jasně ukazují, že nespokojenost elektorátu se současnou vládou narůstá do obřích rozměrů. Nejde jen o voliče opozičních stran, ti jsou proti Pětikoalici namíření od počátku. Pro současné vedení státu je mnohem kritičtější naštvanost vlastních voličů.

Jestliže byl hlavní náplní předvolební kampaně Antibabiš, reformy a snížení schodku státního rozpočtu, splnění slibů přišlo jen v oblasti zamezení růstu mandatorních výdajů. Reformy prakticky žádné a to Petr Fiala s klidem o Vánocích avizoval, že se již nic zásadního dít nebude. Andrej Babiš si i přes velké množství obvinění funguje vesele dál.

Vláda zcela nesmyslně dlouhou dobu tvrdila, že nezvýší daně, ačkoliv soudnému člověku muselo být jasné, že se tak stane. Jestliže se mandatorní výdaje dostaly na takřka sto procent příjmů, nešlo to jinak. Neoblíbenosti vládního uskupení se z počátku především přičítala špatná komunikace s voliči, až později se začala projevovat naprostá nekompetentnost některých ministrů. Především Válka a Stanjury. Tvrdohlavé lpění na nákupu F-35 ze strany Jany Černochové a počáteční vodopád skandálů kolem hnutí STAN. Jen lehký výčet. Vše završila Fialova Nutella. A opozice nezahálí.

@aschillerka

Když vláda konečně pochopí, že vzdát se české koruny není na pořadu dne. #fyp #foryoupage #czechrepublic #politics #like #viral #alenaschillerova #czech #happy #schillerka #schillerova #tiktok #fypシ

♬ původní zvuk – Alena Schillerová

Úroveň současné politické scény je opravdu tristní. Vláda se jako schopná opravdu příliš nejeví. Opozice se ovšem neživí ničím jiným než soustavnými útoky bez jakékoli snahy o objektivitu a pravdu. SPD a ANO vytrvale lžou, manipulují a rozvrací, co se dá. Ať je tento establishment jakýkoli, za inflaci tato vláda nemůže. Bezuzdné rozhazování peněz v době Babišova kabinetu a energetická krize v souvislosti s válkou na Ukrajině udělaly své. Nesmyslné trvání na zastropování cen jako v Maďarsku se velice rychle ukázalo, co by to znamenalo.

Schillerová v akci

Opozici je to jedno. Už se zcela vytrácí racionalita. Zaměření se na tajtrlíkování ve videích na sociálních sítích je zcela zjevné. Andrej Babiš se ve svém novém podcastu vžívá do role lidového vůdce, který řeší podobné problémy jako běžní lidé. Moc neumí s telefony, polije se Coca-colou a ve spolupráci se servilní moderátorkou je jeho snaha skrytě násilná a trapná.

Ovšem Alena Schillerová do toho jde naplno. Cvičí, tancuje, dramaticky běhá po ulicích při zjišťování zcela zjevného, tančí a je tak schick. Jeden z posledních výtvorů na TikToku stojí za to. Není důležitá erudovanost, charakter, znalosti, schopnosti. Jen snaha se líbit a proto se udělá úplně vše. Tanečky na již klasické hvězdy českého kulturního nebe, krátká, ničím nepodložená hesla. Oslovování těch nejnižších podprahových pudů. Tam směřuje naše politika a cílení na skupiny voličů. Jakoby neexistovala vzdělaná střední a vyšší třída obyvatelstva.