Vláda schválila 300milionovou humanitární pomoc Ukrajině. Ve sbírkách už se vybralo více než 30 milionů korun

Po invazi ruských vojsk na Ukrajinu se v České republice, v níž dlouhodobě žije početná ukrajinská menšina, strhla vlna solidarity a konkrétní pomoci. Prezentovaly ji mimo jiné ministerstvo vnitraneziskové a humanitární organizace či lidé napříč společností. K mimořádné schůzi kvůli situaci na Ukrajině se sešla vláda. Podle premiéra Petra Fialy (ODS) schválila 300milionovou humanitární pomoc určenou pro lidi na Ukrajině, kteří museli opustit domovy. 

Na portálu Darujme.cz už vybrali lidé na pomoc Ukrajině přes 33 milionů korun. Informovala o tom Nadace Via, která dárcovský portál provozuje. Po ruském útoku vyhlásily tento týden sbírku např. Charita ČRADRAPost Bellum či UNICEF.

Pokračuje i iniciativa společnosti Člověk v tísni. „Toto je akt agrese a odpovědí mají být tvrdé sankce západních států vůči Rusku. Člověk v tísni nemůže zastavit útok, ale můžeme pomoct lidem, kteří před boji utíkají. Proto vás žádáme o příspěvek na konto sbírky SOS Ukrajina. Všechny prostředky půjdou přímo na pomoc nejohroženějším lidem na Ukrajině,“ uvedl ředitel společnosti Šimon Pánek.

Číslo účtu: 0093209320/0300