Varování pro STAN! Hrozí trestní stíhání

Autor: Redakce

Místopředsedkyně hnutí STAN a Sněmovny Věra Kovářová je sklamaná zjištěním, že náměstek pražského primátora Petr Hlubuček stál v čele korupční kauzy v pražském dopravním podniku. Hnutí STAN podle ní musí přesvědčit voliče, že šlo o selhání jedince. Poslanec ANO Radek Vondráček upozornil, že poprvé se může stát, že policie bude trestně stíhat celé hnutí. Kovářová a Vondráček o korupční kauze hovořili v pořadu Partie na CNN Prima News.

Místopředsedkyně Sněmovny zopakovala, že kauza je závažná. „Jsem pevně přesvědčena o tom, že to byla výjimka,“ řekla ale Kovářová. Zjištění o korupčním jednání Hlubučka pro ni bylo překvapivé, protože jak uvedla, „za ním stály výsledky, o to je to pro nás větší zklamání“. Zmínila v tomto kontextu jeho starostování v čele pražské městské části Lysolaje.

Ocenila, že ministr školství Petr Gazdík a europoslanec Stanislav Polčák kvůli svým kontaktům s obviněným lobbistou Michalem Redlem skončili (Redl byl napojený na Hlubučka a je to přítel odsouzeného podnikatele Radovana Krejčíře – pozn. red.). „Všichni pánové zareagovali velmi rychle (…), tu politickou vinu a odpovědnost ukázali,“ uvedla Kovářová. Gazdík skončil v čele resortu školství, Polčák pozastavil členství ve STAN.

Pro konec svého šéfa a ministra vnitra Víta Rakušana místopředsedkyně Sněmovny důvod nevidí. „Rakušan nic neprovedl,“ je přesvědčena. S tím však nesouhlasí Vondráček. „Rozhodně to není v pořádku,“ řekl s tím, že nastalo prorůstání organizovaného zločinu do politického hnutí. „Jestli se potvrdí informace, které máme (…), tak je tady skutečně potenciálně možné, že hnutí STAN, jako právnická osoba, bude trestně stíhána,“ myslí si poslanec ANO.

Rakušan podle Vondráčka trpí „kolosálním střetem zájmů“ a hnutí STAN zkritizoval za to, že před českým předsednictvím EU způsobilo vládní krizi. „Ministr vnitra, ať už je to jakýkoliv ministr vnitra, nesmí a nemůže zasahovat do vyšetřování policie,“ reagovala Kovářová. Vondráček následně sdělil, že za svou osobu je nakloněn tomu, aby hnutí ANO vyvolalo hlasování o nedůvěře vlády, pokud nedojde k rekonstrukci kabinetu a Rakušan nerezignuje.

ZDROJ: blesk.cz
ZDROJ FOTO: FB