V Anglii se vydražil svatební dort prince Charlese a Lady Diany. Nový majitel si na něm moc nepochutná

Londýn – V Anglii se prodal dort, starý skoro 40 let. K jídlu už tato sladkost už určitě nebude. To ale kupci vůbec nevadí. Za starý kus dortu zaplatil 55 000 kč.

Novým majitelem dortu, který se podával na svatbě prince Charlese a Diany, se stal Gerry Layton. Dražba probíhala online a podle organizátorů cena doslova předčila jejich očekávání. Původně pořadatelé odhadovali, že se dort prodá jen za 500 liber. Tedy za 15000 kč.

Nový majitel dort rozhodně sníst nehodlá. Chce ho dát  do závěti spolu se svým majetkem. Po jeho smrti chce, aby se vše prodalo a výsledná částka se věnovala na charitu. Čím starší dort bude. tím vyšší bude mít cenu. 

Dort není celý. Jedná se pouze o ukrojený kousek. Původně bylo na svatbě 23 dortů, ale do dnešních dní se dochoval jen tento.  Vydražený kus je z marcipánu s bílou polevou, je ozdobený cukrovou verzí britského královského erbu se lvem a koněm, je „mírně popraskaný” a uchoval se v potravinářské fólii, popisuje dort AFP. Podle aukční síně vypadá dort stejně jako ve svatební den, důrazně však nedoporučuje jeho konzumaci.