Teplický Floyd? Policie vinu za smrt odmítá

Celou republiku dnes obletělo video, které se se dá dobře prodat, jako příběh „policisty Dereka Chauvina, který usmrtil Afroameričana George Floyda a stal se v USA“. Akorát tohle je story od nás z Teplic.

A už už zakládáme pietní místo někomu, kdo měl tak strašné bolesti zad, že se musel rvát na veřejnosti a poničit tím i zaparkovaná auta. Nejspíše šlo o boj o příděl Tramalu, který oba brali na oné bolesti, jak uvádí zdroje pro Romea.cz.

Policie již k sobotní události vydala oficiální vyjádření.  „Na základě telefonického oznámení byly policisté vysláni do ulice Dubská, kde se vzájemně měli napadat dva muži, kteří zároveň poškozovali cizí auta. Po příjezdu hlídky na místo našli policisté v ulici U Hřiště na zemi ležet muže bez trička, který měl zjevná zranění. Jakmile se k němu policisté přiblížili, začal být agresivní, napadl je a způsobil jim škrábance, jednoho kolegu pokousal. Policisté museli proti agresivnímu muži použít donucovací prostředky a přivolali mu sanitku. Muž byl předán do péče záchranářů, v sanitce následně zkolaboval, a i přes resuscitaci se nepodařilo obnovit jeho životní funkce. Lékař konstatoval jako předběžnou příčinu úmrtí předávkování drogami, k objasnění přesné příčiny smrti byla nařízena soudní pitva. Další okolnosti celého případu nyní prověřují kriminalisté a pracovníci odboru vnitřní kontroly.“

Názor si můžete udělat sami. Odkaz na video pořízené z jednoho z přilehlých domů naleznete níže.

https://www.youtube.com/watch?v=EtUffFxfeuY

V každém případě policie odmítá kritiku kvůli zákroku proti zdrogovanému mladíkovi. Ten nereagoval na výzvy policistů, kteří při jeho zadržení použili donucovacích prostředků. Muž po zákroku zemřel následně v sanitce, podle výsledků pitvy to však nebylo kvůli zásahu policistů, nýbrž kvůli drogám, které před tím požil.