Smrt někdejšího adepta STANu na ministra!

Autor: Redakce

Zemřel místopředseda STANu, starosta Dolních Břežan a někdejší adept na ministra Věslav Michalik. Bylo mu 59 let. Pro svého přítele truchlí i šéf STAN a vicepremiér Vít Rakušan. A také mnozí další kolegové (nejen) z politiky. Michalik zemřel náhle – patrně při rodinném výletu.

„Zemřel Věslav Michalik, místopředseda hnutí STAN, skvělý starosta Dolních Břežan a můj dobrý přítel. Nenacházím slov. Upřímnou soustrast všem blízkým,“ uvedl na Twitteru šéf STAN Vít Rakušan.

Podle serveru Neovlivní.cz zemřel Michalik odpoledne náhle na rodinném výletu. Po loňských sněmovních volbách se původně měl stát ministrem průmyslu a obchodu, nominace se ale vzdal kvůli pochybnostem o svém dřívějším podnikání a možném střetu zájmů.

„Zastihla nás nesmírně smutná zpráva. Zemřel Věslav Michalik, dlouholetý starosta Dolních Břežan a náš místopředseda. Bude nám všem moc chybět. Upřímnou soustrast rodině. Ti kdo jste jej znali, věnujte mu prosím tichou vzpomínku,“ uvedlo hnutí STAN taktéž na sociální síti.

„Strašná rána při rodinu i nás všechny ze STANu. Ta zpráva nás zasáhla, jak blesk z čistého nebe. Nemůžu tomu uvěřit. Věšek byl mimořádný a obdivuhodný člověk. Žádná slova nezacelí tu ztrátu,“ truchlí místopředsedkyně Sněmovny Věra Kovářová (STAN).

„To se mnou hodně otřáslo… Znali jsme se dlouho. Ještě mu nebylo šedesát, byl to sportovec plný života… Upřímnou soustrast pozůstalým. Je mi to moc líto,“ uvedl na Twitteru bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09).

„Příliš brzy… Upřímnou soustrast celé rodině a modlitba za kolegu Věslava. R.I.P.,“ uvedl lidovecký poslanec a expředseda Marek Výborný (KDU-ČSL), kterému v září 2019 zemřela náhle manželka na srdeční selhání.

„Dnes náhle zemřel Věšek Michalik, jeden z nejschopnějších politiků, které jsem měl možnost potkat. Víc nevím, jsem v šoku a smutnej. Velká ztráta nejen pro nejbližší a ty, kdo ho znali, ale bez přehánění i pro tuhle zemi. Bylo mu teprve 59…,“ napsal smutně na Twitteru i režisér Jan Hřebejk.

„Je mi velmi líto náhlého úmrtí Věslava Michalika. Upřímnou soustrast a hodně sil rodině a jeho přátelům,“ uvedl na Twitteru premiér Petr Fiala (ODS).

Upřímnou soustrast rodině vyjádřila také předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) a předseda Pirátů Ivan Bartoš.

Vzpomínku přidal i ministr dopravy Martin Kupka (ODS). „Moc jsem si Věška Michalika vážil. Jeho práce starosty ukazovala všem, že s vizí, odvahou a pracovitostí mohou vyrůstat překvapivé a krásné věci. Jeho Dolní Břežany za pár let rozkvetly. Dával lidem mnoho. Pracovat s ním bylo inspirující. Upřímnou soustrast jeho nejbližším,“ napsal Kupka.

Věslav Michalik byl původním adeptem STAN na ministra průmyslu a obchodu. To, že se jím nestane, oznámil 25. listopadu 2021. A to poté, co se probíralo jeho dřívější podnikání na Kypru. On sám uváděl, že bylo v souladu se zákonem.

Michalik ohledně svého rozhodnutí tehdy uvedl, že jeho rodina měla společnost na Kypru od roku 2002, její činnost ukončila v roce 2017. „Nedělo se tam nic nelegálního,“ uvedl. Investiční společnost na Kypru vznikla na základě doporučení daňových a právních poradců.

Michalik ministrem průmyslu po kauze s firmou z Kypru nebude. Adeptem ekonom Matějka
Michalik ministrem průmyslu po kauze s firmou z Kypru nebude. Adeptem ekonom Matějka
„Vláda by ale neměla začínat s tím, že je přirovnávána k tomu, že je to stejné jako předtím,“ připouštěl však Michalik. Novým adeptem na šéfa MPO se později stal současný ministr a nestraník Jozef Síkela.

ZDROJ: blesk.cz
ZDROJ FOTO: denik.cz