Půjde Babiš do boje o Hrad? Znovu změnil termín oznámení

Bývalý premiér Andrej Babiš znovu změnil datum oznámení, zda bude kandidovat na prezidenta, případně koho hnutí ANO do souboje o Pražský hrad vyšle.

 

Dříve šéf hnutí tvrdil, že rozhodnutí padne v září letošního roku. Poté v den vzniku samostatného československého státu 28. října. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS nyní řekl, že to nakonec udělá 26. října. Podle svých slov si uvědomil, že by se jeho kandidatura objevila v denním tisku až s velkým zpožděním. Svátek totiž připadá na pátek a o víkendu většina deníků nevychází. Po komunálních a senátních volbách se opět rozjíždí diskuze, kdo se bude ucházet o post prezidenta republiky. Největší otazník visí nad jménem expremiéra Andreje Babiše (ANO). Ten už ale datum svého oznámení několikrát změnil. „Musím to změnit. Protože 28. října nevychází noviny, tak to oznámíme asi 26. října,“ řekl Babiš s tím, aby si mohli lidé jeho rozhodnutí přečíst hned druhý den v novinách. „No já jsem si to neuvědomil. Kdo nic nedělá, nedělá chyby,“ dodal. Pokud by totiž oznámil své rozhodnutí v pátek 28. října, deníky by informaci přinesly až v pondělí.

 

 

Sám šéf hnutí ANO ale stále nechtěl prozradit, zda se o post prezidenta bude ucházet. Podle něj má hnutí pět výraznějších kandidátů, dříve mluvil o třech – Radku Vondráčkovi, Karlu Havlíčkovi a Aleně Schillerové. Babiš také zkritizoval koalici Spolu, která svého člověka do boje nevyšle, ale podpořila celkem tři nezávislé kandidáty. Tedy ekonomku Danuši Nerudovou, bývalého generála Petra Pavla a senátora Pavla Fischera (nez.).„Navrhují tedy komunistického rozvědčíka, kterého řídil lobbista zbrojařů. Potom je tam pán, který nemá rád LGBT komunitu, a také paní, která je velice nevýrazná a má nejasný názor u důležitých věcí. Vůbec tomu nerozumím. Ani tomu, proč dělali tiskovku, to radši neměli dělat vůbec nic,“ kritizoval Babiš v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. „Velmi pečlivě jsme naslouchali našim členům a voličům. A z debat i průzkumů víme, že preferují tři kandidáty, kteří se ve veřejném prostoru objevili. Jde v abecedním pořadí o Pavla Fischera, Danuši Nerudovou a Petra Pavla. Jsme přesvědčení, že každý z těchto kandidátů může vykonávat funkci prezidenta republiky,“ řekl k postoji koalice Spolu premiér Petr Fiala.

 

ZDROJ: cnn.iprima.cz

ZDROJ FOTO: teraz.sk