Prezident Klaus se hněvá a žádá prošetření! Český rozhlas v jeho očích šíří dezinformace

Minulý týden poté, co se bývalý prezident Václav Klaus nejprve rozčílil a pak dokonce předčasně opustil studio Českého rozhlasu, čímž ukončil svůj živý rozhovor pro Český rozhlas-Radiožurnál, ve kterém odpovídal na dotazy týkající se jeho údajné role v půjčce Sovětskému svazu, se dalo čekat, že to jen tak nenechá. 

Praha – Minulý týden se bývalý prezident Václav Klaus od podlahy rozčílil. Celá eskapáda gradovala tím, že předčasně opustil studio Českého rozhlasu, čímž ukončil svůj živý rozhovor pro Český rozhlas-Radiožurnál, ve kterém odpovídal na dotazy týkající se jeho údajné role v půjčce Sovětskému svazu. Dalo očekávat, že to jen tak nenechá. Nestačilo mu moderátora pořadu obvinit ze lži, on si ještě stěžoval „u rodičů. „Podle Klause si moderátor dal za cíl: „vštípit již dříve publikované lži.“

Ve čtvrtek Klaus podle IVK (Institut Václava Klause) poslal oficiální stížnosti Radě ČRo a RRTV (Rada pro rozhlasové a televizní vysílání) a institut je zveřejnil na svém webu. „Mohu potvrdit, že generální ředitel ČRo René Zavoral stížnost obdržel. Stížnost společně s vedením zpravodajství prozkoumáme. Více ji v tuto chvíli nebudeme komentovat,“ řekl ČTK mluvčí rozhlasu Jiří Hošna.

Klaus v ní rozhlas obviňuje z „aktivního zapojení“ do šíření dezinformační kampaně “ vedoucí k závažnému porušení poslání této veřejnoprávní instituce a jejímu nebezpečnému zneužití. „Požaduji proto obě rady o prověření záležitosti a vyvození patřičných důsledků,“ žaloval exprezident Klaus.

Podle vyjádření protistrany-ČRo byly položené otázky korektní a věcné. Tímto Rozhlas potvrdil své dřívější stanovisko a pochybení znovu odmítl.