Podpora platí aj pro druhé kolo, řekla Nerudová

ZDROJ FOTO: FB Danuše Nerudová
Finalista prezidentské volby Petr Pavel a jeho protikandidátka z prvního kola Danuše Nerudová představují v úterý způsob spolupráce před druhým kolem voleb.


Nerudová, která skončila v prvním kole třetí, Pavla podpořila již po sobotním ohlášení výsledků. Ekonomka Danuše Nerudová skončila v prvním kole prezidentských voleb na třetím místě, když získala 13,92 procent hlasů. Stejně jako další dva neúspěšní uchazeči o prezidentský úřad - senátoři Pavel Fischer a Marek Hilšer - pak hned v sobotu po sečtení výsledků vyslovila podpora Pavlovi. „Považuji to za výraz vyspělé politické kultury, která zde dlouho chyběla,“ řekl nyní Pavel o své spolupráci s Nerudovou. Podpory své bývalé protikandidátky si váží a oceňuje, že není jen verbální.

„Podpora pro druhé kolo platí,“ řekla nyní Nerudová. Zopakovala, že se svým týmem vedla celou dobu pozitivní kampaň a zdůrazňovala témata mladých. Nyní se dle svých slov s Pavlem domluvila, že tato témata bude dál prosazovat i on. „Bude mít kolem sebe tým mladých lidí, kteří zajistí, že témata jako nedostatek bydlení, manželství pro všechny, bude dál rozvíjet. A pokud bude zvolen prezidentem, bude jim dávat záštitu,“ řekla Nerudová. „Pořád je tady velké zlo. A to zlo se jmenuje Andrej Babiš. To zlo neodešlo a dostalo poměrně dost procent v těchto volbách. Nezapomínejme na to, že tady máme člověka, který vlastní mediální domy, politickou stranu, poslance. A teď bych chtěl vlastnit i Lány a Pražský hrad. A to zlo musíme společně porazit. Já bych chtěla pogratulovat demokratickému vítězi, což je Petr Pavel,“ prohlásila Nerudová.

 

ZDROJ: idnes.cz
ZDROJ FOTO: Facebook