Podivné machinace s odměnami pro zdravotníky. Mnoho jich na vyplacení stále čeká

zdravotník

Praha – Při první vlně pandemie byl na zaměstnance v oboru zdravotnictví vyvíjen obrovský tlak. Jak psychický, tak fyzický. Ministerstvo zdravotnictví jim tedy schválilo speciální finanční ohodnocení, jako odměnu za jejich obětavou práci. Jenže mnozí peníze na účtech ještě nemají. Co se s nimi stalo?

Zdravotnické odbory podaly stížnost, ve které tvrdí, že část zdravotníků dosud nedostala své slíbené odměny, které jim Ministerstvo zdravotnictví slíbilo. Odměna měla být vyplacena za první vlnu pandemie Coronaviru. Odměna se měla vyplatit na základně kompenzační vyhlášky.

Promluvit se rozhodla předsedkyně odborového svazu zdravotnictví a sociální péče Dagmar Žitníková. Uvedla, že se stala naprosto neuvěřitelná věc. Většinu odměn, které nebyly zaměstnavatelům vyplaceny, jednoduše shrábli zaměstnavatelé. Odměny, prý, nejsou určené pro zaměstnance. Mají být, údajně, využity k nákupu nového vybavení, nebo dokonce k soukromým účelům. Další část se začala tvářit, že žádné finanční prostředky ani nedostala.

Takto poškozených jsou, údajně, stovky. Přesné číslo však nejde s jistotou určit.

Do sporu se rozhodl vložit i Adam Vojtěch, který se rozhodl napsat vytýkací dopis. V dopise jasně píše, že odměny patří pouze a jenom zaměstnancům, nikoliv zaměstnavatelům. Je nepřístupné, aby byly použity pro jakékoliv jiné účely.

Pokud by zdravotníci stále své odměny nedostali, měli by se obrátit na zdravotní pojišťovny. Zde si mohou ověřit, zda-li jejich zaměstnavatel peníze od státu dostal, či nikoliv.  Pokud by se i dál zdráhal peníze vyplatit, může proti němu být vznesena žaloba. 

Vojtěch

Zdroj: Facebook