Pirátský poslanec a předseda poslaneckého klubu Jakub Michálek močil na ambasádu a popíjel s odsouzeným podvodníkem

Doby, kdy politici představovali jakousi mravní autoritu, jsou nejspíš nenávratně pryč. Pirátský poslanec a předseda poslaneckého klubu Jakub Michálek (33) připomíná hlavního hrdinu pamětnického snímku Mravnost nade vše. Hlásá, jak je třeba krotit nešvary jako prostituci, sdílené ubytování nebo sdílenou taxislužbu. Když ale paří, morálka jde stranou! Vesele popíjí s odsouzeným podvodníkem a odnese to i zeď ambasády.

Nový zářez do jejich korektního image Pirátů zasadil Jakub Michálek, když v sobotu vyrazil na malostranské Masopustní veselí. Kromě hudby, jídla a pití bylo součástí zábavy také „zastřelení medvěda“.

„Nejvíc se tam ale sestřelil pan Michálek,“ komentovali úsměvně svědci, když se zábava přesunula na Kampu. Pirátský poslanec se tu nešetřil! Alkohol tekl proudem, a tak se podle nich sotva držel na nohou. Co popil, toho se potřeboval i zbavit.

Přestože v okolí byla řada restaurací nebo park, odskočil si „na malou“ na nejméně vhodné místo – ke zdi francouzské ambasády na Velkopřevorském náměstí. „A tihle lidé nám vysvětlují, jak bychom se měli chovat?“ ptali se jiní účastníci akce. I těm Michálek poslal vyjádření.

Na dotaz Blesku poslanec Michálek poslal fotografii, k níž napsal: „Sobotní masopust byla velká a veselá maškaráda, kde jsme se zase po několika letech v izolaci mohli se sousedy volně nadechnout. Podle mých informací byl mezi maškarami i jeden zelený mlok, který měl biologickou potřebu. Vzhledem k omezeným možnostem a snaze neznehodnotit fasády domů padla volba na kamínky v rohu. Někdy bohužel není lepší volby. Díky organizátorům za skvělou akci…“

Kromě toho, že očurávání budov významných institucí není právě nejlepší poslanecká vizitka, mohla by příhoda vyjít Jakuba Michálka také poměrně draho. „Za znečištění veřejného prostranství hrozí obecně tomu, kdo se ho dopouští, pokuta na místě až 10 tisíc. Výše pokuty se vždy odvíjí od míry škodlivosti,“ řekla Blesku mluvčí strážníků Irena Seifertová. Ve správním řízení by částka mohla ještě stoupnout.

Zarážející na Michálkově účasti na masopustu je i společnost, v jaké oslavy trávil. Jeho parťákem byl bývalý šéf komunikace skupiny CPI Radovana Vítka Jan Burian, před časem odsouzený za podvody, na nichž vydělal téměř šest milionů korun. Burianovi loni v květnu odvolací soud uložil trest tři roky vězení s podmíněným odkladem na pět let.

ZDROJ: blesk.cz

ZDROJ FOTO: zpravy.aktualne.cz