Pekarová na Slovensku vyzdvihla svého manžela!

Na snímke predsedníèka Poslaneckej snemovne Parlamentu ÈR Markéta Pekarová Adamová poèas tlaèovej konferencie po prijatí predsedom NR SR Borisom Kollárom na Bratislavskom hrade 17. januára 2022. FOTO TASR - Martin Baumann *** Local Caption *** prvá zahranièný pracovná cesta èeský parlament prijatie respirátor

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová dnes zahájila dvoudenní návštěvu Slovenska, kde se mimo jiné sejde s vrcholnými politiky. Pokračuje tak v tradici, že první zahraniční cesta představitelů České republiky i Slovenska vede do druhé republiky bývalého Československa.

Pekarovou Adamovou, která na Slovensko doputovala vlakem, před polednem přijal šéf slovenské sněmovny Boris Kollár, se kterým má naplánováno jednání. Odpoledne položí věnce k sochám spoluzakladatelů Československa Milanu Rastislavu Štefánikovi i T.G. Masarykovi.

Na tiskové konferenci po jednání poděkovala za pohostinnost a pozvala slovenskou delegaci do Prahy, aby mohla návštěvy oplatit. „I když jsme se rozdělili, tak jsme se spojili ve formátu větším. V EU, ale v i celou řadu dalších formátu, V4, Slavkovský formát,“ zmínila před dotazy novinářů s tím, že ona osobně má ke Slovensku „vřelý a osobní vztah“ i díky svému sňatku se Slovákem Tomášem Pekarem.

Kollár poděkoval za dodržování tradiční první návštěvy a zmínil, že jednání budou pokračovat i během oběda. S českým protějškem bude jednat o mnoho společných tématech, jako je covid, jaderná energie, energetická krize, ale i o fungování v již zmíněné V4.

„Vzájemné vztahy Slovenska a Česka jsou inspirativní i pro mnohé regiony. Naše republiky se v míru rozdělily a pořád jsme v mnoha ohledech pevně spjatí,“ dodala předsedkyně na twitteru.

Později sdílela i snímek, kde společně s Kollárem uctila památku Tomáše Garrigue Masaryka a Milana Rastislava Štefánika. Stejný akt vykonal ani ne týden zpátky premiér Petr Fiala (ODS), který byl rovněž na své první zahraniční cestě ve Slovensku.

ZDROJ: blesk.cz

ZDROJ FOTO: archív teraz.sk