Pavel očekává v příštích týdnech útoky proti své osobě týkající se minulosti

ZDROJ FOTO: FB Petr Pavel
Prezidentský kandidát Petr Pavel očekává, že během ostré části volební kampaně bude čelit útokům týkající se jeho údajné spolupráce s StB, domácího násilí nebo odcizení služebního notebooku. 


Vyplývá to z informací jeho týmu, řekl na tiskové konferenci. Pavel zároveň poukázal na aktuální výsledky volebních průzkumů, podle kterých do druhého kola postoupí Andrej Babiš, Danuše Nerudová nebo on. Podle Pavla se do druhého kola může dostat kdokoli z nich. Poznamenal, že pokud by byl ve druhém kole Babiš, měl by se proti němu postavit někdo, kdo bude mít dost odolnosti a vůle mu vzdorovat, protože by podle něj "šly rukavice dolů" a způsob vedení boje by byl velice nevybíravý.
Očekává, že lidé z okolí Babiše, prezidenta Miloše Zemana nebo prorusky smýšlející komunity udělají vše pro to, aby se do druhého kola nedostal. Předpokládá proto v dalších týdnech před volbami proti sobě další útoky. "Mám informace o útocích, které proti mně chtějí podniknout. Preventivně je chci vyvrátit, abych nemusel ztrácet čas jejich vysvětlováním v horké fázi kampaně, kdy se chci věnovat tématům důležitým pro budoucnost naší země," uvedl Pavel. Na základě informací jeho týmu by se měly útoky týkat třech témat z jeho minulosti. Za první Pavel označil jeho údajnou spolupráci s komunistickou Státní bezpečností (StB) nebo sovětskými tajnými službami. Označil to za naprosto nesmyslnou konstrukci, protože prošel opakovaně mnoha prověrkami nebo lustračním zákonem. Poukázal na to, že si ho prostřednictvím Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ) prověřovali při nástupu do funkce předsedy Vojenského výboru NATO hlavní spojenci.Další informace o chystaných útocích se podle něj týkají údajného domácího násilí, kterého se měl dopouštět na své první ženě. "Mám různé špatné vlastnosti, svojí ženě bych ale nikdy neublížil a svým dětem bych takto nikdy nezničil dětství," poznamenal. Odkázal na svědectví svých již dospělých dětí z prvního manželství i své první ženy. Dodal, že takové chování by bylo také předmětem zájmu úřadů při udělování tzv. prověrky. Třetí útok se má týkat odcizení služebního notebooku, o který přišel po návratu ze zahraniční vojenské mise v roce 2003. Případ podle něj doprovodily podivné okolnosti, kdy mu byl počítač odcizen z automobilu před vojenskou budovou, která byla střežena kamerami. Záznam se ale podle Pavla údajně ztratil. Notebook policie nalezla v zastavárně, podle úřadů nebyla z počítače stažena žádná data. "Kvůli příliš mnoha 'náhodám' si dodnes myslím, že šlo o nějakou zpravodajskou hru, která mě měla zdiskreditovat. Vyšetřování však mé jméno očistilo," uvedl Pavel. Bývalý vysoký představitel české armády i NATO dnes představil video o nedávném setkání s velitelem francouzské jednotky, kterou česká jednotka pod velením Pavla před 30 lety zachránila během bojů mezi Srby a Chorvaty. Pavla dnes na tiskovou konferenci přišly podpořit známé osobnosti včetně například herečky Evy Holubové či režiséra Jana Hřebejka.


ZDROJ: ČTK

ZDROJ FOTO: Facebook