Novotný bez servítek: Pollertovi bych odpustil. Jágr není nejostřejší tužka v penálu. A poslankyně Hyťhová? Beruška a Okamurova služtička

Svůj pohled na očkování prezentovali v pořadu CNN Prima News Petr Novotný a Tereza Hyťhová. Řeporyjský starosta se snažil dostát své pověsti nekompromisního řečníka a několikrát použil peprnější slovník.

Praha – Svůj pohled na očkování prezentovali v pořadu CNN Prima News Petr Novotný a Tereza Hyťhová. Řeporyjský starosta se snažil dostát své pověsti nekompromisního řečníka a několikrát použil peprnější slovník. Podle jeho názoru šíří legendární hokejista Jaromír Jágr a lékař Lukáš Pollert demagogii, která by měla být trestně odpovědná.

Jaromír se odmítl stát postavou a propagátorem očkovací kampaně. K tomu ho vyzval premiér Andrej Babiš. Hokejista s číslem 68 byl na sociálních sítích posléze kritizován svými fanoušky a členem ODS Pavlem Novotným. „Jarda mě naučil, že soudit má Bůh a ne my lidé. Vždy jsem si ho nesmírně vážil jako sportovce i člověka. Myslím si, že teď měl raději mlčet. Jarda není zrovna nejostřejší tužka v penálu by si měl rozmyslet, co komunikuje směrem ven. Protože je to nebezpečné a na úrovni poslankyně Hyťhové,“ řekl v interview pro CNN Prima News Pavel Novotný.

Jágrovi se nediví

Jiného názoru na očkování je poslankyně Trikolóry Tereza Hyťhová. „Jsem zastánce, že očkování má být dobrovolné. Je to na každém. Je to kontroverzním tématem. Je to spojeno se svobodou a cestováním. Je to téma, které se hodně řeší. Pan starosta by měl přestat urážet lidi, kteří se nechtějí očkovat. Ministr zdravotnictví prohlásil, že je to dobrovolné a že to na každém. To souvisí i s panem Jágrem, který se rozhodl, že nechce být postavou očkování. Nedivím se mu, že nechce být tváří kampaně,“ řekla poslankyně.

Lukáš Pollert

Dalším tématem bylo jméno Lukáše Pollerta. „To jste mě teda dostala. Mám Lukáše Pollerta rád, takže se to pokusím vytěsnit. Lidem, které mám rád, tak jim odpustím cokoliv. Přivádí mně to do mimořádných rozpaků. Vůbec nevím, jak na to reagovat. Je to stejné jako Číňani ve Slávii, uvádí mě do rozpaků. Lukáš se praštil o futro a říká nesmysly. Je stejný demagog jako pan Jágr, paní Hyťhová, pan Volný. Šíří demagogii, mělo by to být trestně právně odpovědné. Hlupák se nenechá očkovat,“ neslezl ze svého útočného býka Pavel Novotný.

Trikolóra nikoliv SPD

„Nejsem z SPD, ale z Trikolory. Prosím, ověřte si informace. Znovu bych ho poprosila, aby pan starosta přestal urážet lidi. Lidé na to mají různý názor. Problém je v tom, že ani lékaři a odborníci se na tom neshodnou. Pan Jágr se rozhodl, že se očkovat nenechá. Pan starosta umí jen urážet, to se nehodí do televize,“ reagovala na výpady Hyťhová.

Covid pasy

Jako nadbytečný označila zákon o zavedení covid pasů. „Nechci, aby se tento zákon vůbec schválil. Země, kde se tento zákon přijal jako například Izrael nebo Velká Británie to nechtějí. Máme cestovní pasy a potvrzení o očkování. Není důvod tvořit nový zákon. Jsou země, které po tom nejvíce volali a teď od toho upouštějí. Proto není důvod, proč je mít v České republice,“ vyjádřila se poslankyně Hyťhová.

Rychlé zavádění

„Vynikající iniciativa EU. SPD a podobní žijí z populismu. Je skvělé, jak se rychle daří to ujednotit v národních legislativách. Je dobře, že Trikolora už dnes prakticky neexistuje a lidé jako paní Hyťhová nebudou mít přístup do sdělovacích prostředků. Je to ostuda, co tady vypráví. Je mi jí líto,“ uzavřel starosta Řeporyjí.