Největší smolař senátních voleb Kováčik. Křeslo nezískal a ještě sletěl ze střechy

zdroj FCB Pavel Kováčik
zdroj FCB Pavel Kováčik

Propadli se komunisté, propadl se i předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik. A nejen ve volbách. „Sletěl“ ze střechy. KSČM v krajských a senátních volbách pohořeli. Nezískali ani jednoho senátora a mandátů v krajských zastupitelstvech získali pouze 12. Pětašedesátiletého politika se svým volebním neúspěchem a těžkým úrazem lze považovat za jednoho z největších smolařů voleb.

Do horní komory parlamentu se předseda poslanců KSČM Pavel Kováčik nepodívá. V senátních volbách na Znojemsku pohořel. Zůstal čtvrtý  se ziskem 7,55 procenta hlasů. Do druhého kola tak nepostoupil.

Kováčik ale ani nestihl odvolit a svůj neúspěch navíc sledoval z nemocničního lůžka. S těžkým úrazem totiž leží v pražské Nemocnici Na Bulovce. To že jeho stav byl vážný, demonstruje i to, že na facebooku pod jeho profilem poděkoval místo Kováčika za hlasy jeho stranický kolega. „Rád bych jménem Ing. Pavla Kováčika poděkoval za vaše hlasy v prvním kole senátních voleb na Znojemsku. Současně mu přeji brzké uzdravení“, napsal Miroslav Vlašín, předseda OV KSČM Znojmo pod profilem Kováčika.

Pro server Novinky.cz komunistický politik uvedl, že už se cítí lépe, podle lékařů prý měl štěstí. “Už několikátý den ležím na zádech jak lazar, na krku mám tvrdý límec, aby se mi nepohnula krční páteř, protože mám dvě zlomeniny v oblasti krku. Jedna je tam, kde lebka dosedá na atlas, který je nosič. Tam jsou dva hrboly a jeden je ulomený. A druhá zlomenina je mezi třetím a čtvrtým krčním obratlem”, popsal svůj stav a dodal, že prý mohl dopadnout hůř.

Dodal také, že úraz se mu stal, když pokrýval střechu. “Po deštích ale nabobtnalo dřevo a povolily šrouby a já po hlavě propadl dva metry dolů. Trochu jsem si přitom i skalpoval hlavu, a tak i to museli lékaři napravovat”, vypráví s tím, že volby z nemocničního lůžka ani neměl náladu sledovat.

Podle šéfa KSČM Vojtěcha Filipa byly výsledky víkendových voleb fatální. Nejhorší výsledek, který kdy komunisté ve volbách zaznamenali.  „Je to pro mě velké zklamání, jaké jsem nikdy nechtěl zažít,“ reagoval Filip.