Mobilní aplikace MPLA změnila název. Bude nadále zachováno parkování po minutách?

Zdroj foto: Pixabay.com (free for commercial use)
Uživatelé v Česku a na Slovensku musí přesunout své účty do nové aplikace EasyPark, aby nadále mohli využívat parkovací služby a získat mezinárodní pokrytí. Aplikace nabízí vylepšené možnosti pro parkování a zůstává uživatelsky přívětivá.

Uživatelé v Česku a na Slovensku musí přesunout své účty do nové aplikace EasyPark, aby nadále mohli využívat parkovací služby a získat mezinárodní pokrytí. Aplikace nabízí vylepšené možnosti pro parkování a zůstává uživatelsky přívětivá.

Složité parkování v Praze, o tom ví své nejeden obyvatel hlavního města. Nejen v metropoli funguje známá mobilní aplikace pro jednoduché parkování MPLA, ze které se stala společnost EasyPark. Podmínky zůstávají stejné.  „Jak víte, ze společnosti MPLA se stala společnost EasyPark a od zítřka MPLA webová aplikace přestane ve vaší lokalitě fungovat,“ upozorňuje společnost EasyPark s tím, že občané, pokud nadále chtějí parkovat v Česku, na Slovensku, a zároveň získat přístup k mezinárodnímu pokrytí ve více než 20 evropských zemích, musí přesunout uživatelský účet do aplikace EasyPark.

Do konce roku budou i platit stejné nabídky, například možnost předčasného zastavení parkování nebo parkování po minutách, mezinárodní parkování s jednou aplikací a intuitivní a moderní uživatelské rozhraní. Základní funkce aplikace zůstanou stejné jako v mobilní aplikaci MPLA, uvádí společnost na svém webu.

„Pokud provedete převod do aplikace EasyPark, budou vaše dosavadní údaje o účtu, tj. registrační značka/značky vozu a e-mail, převedeny do aplikace EasyPark v průběhu převodu,“ konstatuje společnost s tím, že se znovu musí nastavit i způsob platby.

Zóny v Praze

Parkování v Praze může být časově náročné a může se lišit podle oblasti a typu parkovacího místa. V Praze existují zóny. V mnoha částech centra Prahy najdete modré zóny, které umožňují časově neomezené parkování pro obyvatele, podnikatele, zaměstnance a vlastníky nemovitostí v dané městské části, kteří jsou držiteli dlouhodobého parkovacího oprávnění. Nabízí také krátkodobé, časově omezené parkování pro návštěvníky Prahy. Zóna fialová vedle toho označuje placené úseky, kde může na časově omezenou dobu uvedenou na dopravní značce zaparkovat každý návštěvník Prahy. A do třetice v hlavním města můžeme najít i oranžovou zónu, kde neplatí dlouhodobé parkovací oprávnění, ale může se parkovat na časově omezenou dobu.

Parkování lze následně uhradit online nebo u platebních automatů v ulicích.

Praha také podporuje elektromobily tím, že jim vyhrazuje prostor ve smíšených tedy fialových zónách a rezidentních/modrých zónách parkovat zadarmo. Parkovací oprávnění pro elektrická, nebo hybridní vozidla lze vyřídit na Magistrátu města Prahy.