Místostarosta Prahy 12 Šula (TOP09) má další placenou funkci. „Jak se Vám přežívá?“ ptají se občané

Že se dá v politice slušně vydělat, dokládá místostarosta Prahy 12 Petr Šula (TOP09). Ten se nespokojil s platem neuvolněného místostarosty a ani platem od svého zaměstnavatele, ale nyní se ještě stal členem dozorčí rady městské společnosti Operátor ICT, za což mu náleží další tisíce měsíčně. Proti jeho „hamižnosti“ a kumulaci placených funkcí se objevují vyčítavé komentáře obyvatel Prahy 12 i na facebooku.

Místostarosta Prahy 12 (TOP09 Petr Šula) sice nikdy v počtu placených funkcí nedožene rekordmana bývalého hejtmana Michala Haška, ale i tak se jeho sbírka zdárně plní a zvolený zastupitel si může odfajfkovat další. Na konci minulého roku se totiž stal členem dozorčí rady městské společnosti Operátor ICT, za což mu, jak radnice odhlasovala, náleží v tomto volebním období odměna ve výši 20 tisíc korun měsíčně. Tuto částku může přidat ke svému platu neuvolněného místostarosty, který v současnosti činí 50244 korun hrubého a samozřejmě ještě mzdu od svého zaměstnavatele.

Nechal si proplácet e-maily

Není to však první mediální případ, který u Šuly budí pozornost. Jak v článku s dokumentačním materiálem informoval server Parlamentnílisty.cz neváhal Šula v minulosti ještě fakturovat radnici za úkony, které většina lidí bere jako součást své práce, jako je kupříkladu vyřizování emailů.

„ V únoru letošního roku, konkrétně 4. 2., vyúčtoval hodinu za poradu vedení, vyřizování mailů a prezentaci Montessori. O den později si vyúčtoval 30 minut práce od 16:00 do 16:30. Sedmého února pak strávil na úřadě osm a půl hodiny. Od 8:00 do 16:30 podle výkazu vyřizoval maily, jednal na Sofijském náměstí, byl na Radě městské části a jednal v Cetinu. V podobném duchu takto nastřádal za celý měsíc 49 hodin, za které bylo proplaceno celkem 17.628,71 korun,“ informovaly v květnu 2019 Parlamentnílisty.cz

Společnost Operátor ICT se zabývá strategií smartcity a podle svého tvrzení má Šula na post v dozorčí radě dostatečnou fundovanost. „Většinu profesního života jsem pracoval ve vedení firem, ať už jako manažer, ředitel či prokurista. Mám zkušenosti s komplexním zlepšováním procesů ve firmách, nejen se SMART City. Co se týká konkrétně SMART City, tak to patří i do mé kompetence v rámci funkce místostarosty, kde mám na starost mimo jiné MA21, Participativní rozpočet a Strategický plán,“ uvedl pro Vysokahra.cz Šula

Vlna odporu

Pro jeho placené angažmá u městské firmy nemá pochopení kromě dalších občanů také uživatel facebooku Antonín Trejbal. Ten na stránkách skupiny Praha 12 Necenzurovaně.. jako první zveřejnil informace o Šulově nástupu do dozorčí rady. Částky uvedené v příspěvku, však neodpovídají realitě, na což upozorňoval sám Šula v následných příspěvcích pod článkem. Jak jsme psali výše odměna za post člena dozorčí radě je 20 tisíc, nikoli 50 tisíc.