Ministr Jurečka chce stabilizovat vztahy s obcemi, hodlá se také soustředit na obnovu hlavních turistických tras

Ministr životního prostředí Marian Jurečka (KDU-ČSL) se dnes odpoledne sejde se starosty obcí v Českém Švýcarsku. Na schůzce bude i Petr Kříž, nový ředitel Správy národního parku České Švýcarsko, který zasáhl v létě dosud nejrozsáhlejší požár v České republice. Vicepremiér Jurečka si vyslechne názory starostů, z nichž někteří kritizovali bývalého šéfa správy parku Pavla Bendu. Toho odvolala bývalá ministryně životního prostředí Anna Hubáčková (KDU-ČSL) právě s odůvodněním, že nedostatečně komunikoval s obcemi a nezvládl krizové řízení při požáru, který zasáhl přes 1000 hektarů území.

Kříž po uvedení do funkce uvedl, že chce stabilizovat vztahy s obcemi, v jejich okolí připravit protipožární opatření vhodná pro chráněné území. Preferuje přirozenou obnovu míst po požáru, hodlá se také soustředit na obnovu hlavních turistických tras.
Národní park České Švýcarsko je nejmladší národní park v zemi, má rozlohu zhruba 79 kilometrů čtverečních. Území tvoří pískovcová skalní města, kaňony, rokle a neporušené nebo jen málo pozměněné původní ekosystémy.ZDROJ: ČTK 

ZDROJ FOTO: Facebook