Miliardář Janeček prezidentem?„Lhaní, manipulace, populismus je obrovská metla,“ vyhlásil spolu s kampaní

Matematik a podnikatel Karel Janeček nečekaně oznámil kandidaturu na prezidenta. „Lhaní, manipulace, populismus je obrovská metla," řekl. Představil svou novou kampaň nazvanou Tohle jsme my. „Je důležité, aby každý člověk mohl žít důstojný život i v důchodu,“ prohlásil.

Janeček prostě chce na hrad! Řekl, že využije limit finančních výdajů pro kandidáty na Hrad. V prvním kole to je 40 milionů korun. A pro druhé kolo dalších 10 milionů. Potřebuje ale nejdříve nasbírat 50 tisíc podpisů občanů, aby se vlastně mohl o prezidentskou funkci ucházet.

„Věřím, že budeme úspěšní a že se tak můžeme stát vzorem nejen pro Evropu, ale i pro celý svět,“ řekl Janeček. Plánuje použít vizi svobodné, úspěšné a prosperující země.

Oznámení kandidatury pojal docela obyčejně. Podobně jako rozhovor se skupinou přátel na scéně divadla o tom, jak by se měl zlepšit život v zemi. K oznámení své kandidatury totiž využil holešovické divadlo La Fabrika.

Na webu kampaně Tohle jsme my  píše, co chcedokázat. „Nenechávejme se svazovat nesmyslnými restrikcemi a nelogickými opatřeními. Nesmíme se poslušně stávat otroky mocných,“ je uvedeno v kapitole, která nese název Svobodná společnost.  Dalšími jsou Země pro 21. století, Vzdělání a děti, Spravedlivý stát a Zdravý, aktivní a šťastný životní styl.

Janeček je spolumajitelem společnosti RSJ, obchodující s finančními deriváty. Stál u zrodu Nadačního fondu proti korupci nebo Nadačního fond Neuron na podporu vědy. Neuron se od něj ale distancoval.

Vystoupil také na odevzdávání cen Zlatý slavík  proti povinnému očkování. „Nesmíme podlehnout tomu hroznému tlaku na očkování našich dětí proti nemoci, která je nijak neohrožuje,“ řekl. Od jeho vystoupení se potom distancovala TV Nova i nadační fond Neuron, který Janeček kdysi zakládal.

„Za tím, co jsem řekl na Slavíku, si stojím. Není důvod očkovat zdravé děti proti nemoci, která je neohrožuje,“ řekl Janeček. Ocenil, že nová vláda Petra Fialy tento týden zrušila plán povinného očkování proti covidu. Nedávno podpořil Iniciativu 21, která vytoupila proti povinnému očkování lékařů a zaměstnanců dalších profesí tak, jak ho připravilo ministerstvo zdravotnictví v době Adama Vojtěcha.

ZDROJ: idnes.cz

ZDROJ FOTO: Economia