Michálek: Nehodláme přispívat Okamurovi na vířivku. Ten mu opáčil domácím pornem

Jakub Michálek

Horká debata ohledně Energetického zákona provázela čtvrteční jednání Poslanecké sněmovny. Koaliční poslanci a ministři čelili otázkám ohledně zdražování energií. Horký brambor za ostatní koaličníky se rozhodl během diskuse vytáhnout Pirát Jakub Michálek. Akce vyvolala reakci.

Jednání předcházelo ranní jednání Hospodářského výboru, do kterého byly nestandardně narychlo vloženy velmi obsáhlé pozměňovací návrhy ministerstva, proti čemuž se opoziční poslanci na plénu ohrazovali s poukazem, že je neměli čas prostudovat.

Během pětihodinového jednání poslanců padaly opětovně výzvy po zastropování cen plynu a ropy. Starosta Valašského Meziříčí poslanec ANO Robert Stržínek citoval z burzovního ceníku a zdůraznil, že se cena silového energie pro jeho město zdesetinásobila. „Jak nám pomůžete? Pro nás je to nárůst 50 milionů. To máme jako zavřít školy a školy?“ tázal se v návaznosti do pléna. Posílání přebytků elektrické energie ČEZu na lipskou burzu důrazně zkritizoval poslanec SPD Radim Fiala.

Vládní opatření obsažené v Energetickém zákoně, konkrétně pak zavádění úsporného tarifu, se rozhodl hájit pirát Michálek. „Nebudeme plošně snižovat daně, jak navrhuje opozice, to by vedlo k dalšímu plýtvání. Flexibilní úsporný tarif může nastavovat výši slevy podle vývoje zimy a stavu státního rozpočtu a pomáhá střední třídě… Pokud chcete začít s úsporami pane Okamuro, začněte u sebe. Máte obrovitánský barák s otevřenou luxusní vířivkou na terase a my bychom Vám měl dát slevu 1000 Kč na daních? My potřebujeme tyto peníze alokovat těm nejchudším a ne je dávat nejbohatším supeboháčům,“ opřel se Michálek do Okamury.

Po čase se přihlásil sám Okamura v technické poznámce. „Ano, mám doma vířivku stejně jako desetitisíce jiných. Vaše přítelkyně zase natáčí porno s válečkem a okurkou. Vy jste mě před časem prosil, abychom nerozebírali vaše soukromí na plénu, tak jsem to chtěl jen v souvislosti připomenout,“ kontroval Okamura.