Je znám obsah páté sekce konference IRFC 2022! S čím přispěje do debaty železničního sektoru?

Letošní říjen bude patřit konferenci IRFC 2022 (5.-7.10.2022) v Praze, na který se sjedou špičky železničního sektoru. Budou debatovat o současných výzvách, problémech či nových technologiích v tomto dopravním segmentu. Dnes Vám představíme téma poslední – pátou – sekci konference. Více v článku!

Železniční sektor čeká na podzim další významná akce. Tentokrát to je Mezinárodní fórum a konference železniční dopravy (IRFC), jejíž 7. ročník se odehraje v Praze 5.-7.10.2022. Hlavní město České republiky tak na několik dní bude žít železnicí a sjedou se sem špičky sektoru. Jejich debaty a výstupy budou o současných výzvách nebo problémech tohoto segmentu dopravy a nejen to. Na přetřes přijdou i nové technologie, které by mohly posunout železnici dále a udělat z ní mód dopravy pro 21. století.

Předešlý článek se věnoval představení celé akce a jejích prvních čtyř tematických sekcí. Ty se věnují problematice interoperability a standardizace, výzkumem a inovacemi, VRT a železnici v době po pandemii COVID-19. Teď Vám představíme detaily páté sekce IRFC 2022.

Pátá sekce se bude zabývat problematikou Transevropské dopravní sítě (TEN-T). Moderování tohoto bloku se ujme členka kabinetu komisařky pro dopravu Evropské komise Elzbieta Lukaniuk. A co se budete moci dozvědět? Vystoupí Ministerstvo dopravy ČR s příspěvkem k vojenské mobilitě, Správa železnic představí projekt Vindobona nebo Mezinárodní výbor pro železniční dopravu (CIT) bude řešit právní aspekty mezinárodní dopravy a přepravy v různých právních režimech. Zajímavým tématem páté sekce bude napojení Ukrajiny na TEN-T s možnou on-line účastí ukrajinského ministra pro infrastrukturu Oleksandrem Kublakovem.

Tím se kruh uzavírá a všechny sekce jsou představeny. Nezbývá teď nic jiného než vydržet do 5. října, kdy začíná IRFC 2022. Jednotlivé sekce obsahují spoustu zajímavých témat k železniční dopravě a dozvíte se, jak by se mohla stát nejpoužívanějším způsobem dopravy ve 21. století.