Ironie: Poslancům dnes dorazila Klausova kniha o covidové panice. Hamáček chce, aby zaplatil léčbu

V úterý zarezonovala informace z LN, že bývalý prezident Václav Klaus je covid pozitivní. Klaus známý svým „popíračským“ názorem a odporem k rouškám vyvolal okamžitě jízlivou reakci ministra vnitra Jana Hamáčka. Dnes navíc podle informací VH dorazila poslancům poštou kniha Rozum proti kovidové panice vydaná Institutem Václava Klause.

Je to ironie. Klaus si začátkem postěžoval na online přednášce pro studenty ekonomie, že nějak pokašlává, doufaje, že se nejedná o covid. Následně se jal do Ústřední vojenské nemocnice, kde mu byl proveden test s výsledkem pozitivní. Paradoxně v úterý dorazila vybraným poslanců kniha z Institutu Václava Klause Rozum proti covidové panice. Jedná se o sborník, kam přispěla řada osobností veřejného života mimo jiné exprimátor Pavel Bém, psychiatr Cyril Höschl, ekonom Vladimír Pikora, olympionik Aleš Valenta nebo kardiolog Jan Pirk.

Již včera reagoval na Klausovo onemocnění na twitteru ministr vnitra Jan Hamáček a neodpustil si jízlivou poznámku, že by jej léčebné výlohy nechal zaplatit. Svého otce se rozhodl bránit Václav Klaus junior, který by zase na oplátku Hamáčkovi naúčtoval stovky miliard za likvidaci země a tisíců lidí.

Exprezident dostal v minulosti pokutu 10 tisíc korun za nenošení roušky. V závěrečné kapitole knihy upozorňuj na sebedestrukci západu a ztrátu občanských svobod, k čemuž covidová opatření podle něj přispívají.