Instagramová pávice Schillerová hájí svou útratu za fotky a videa! Stanjura ukáže audit

Ministerstvo financí pod vedením exministryně Aleny Schillerové (ANO) najalo profesionálního fotografa a kameramana, kteří pořizovali snímky a videa pro sociální sítě Schillerové. Fotografie s šeříky nebo s pávem vyšly daňové poplatníky na miliony korun. Současný ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) již zadal audit nákladů své předchůdkyně. Jak ale Alena Schillerová řekla v pořadu Partie CNN Prima News, výsledku se neobává. Vyjádřila se také k výroku Andreje Babiše, že hnutí ANO její problémy řešit nebude.

Ministr financí Zbyněk Stanjura již (ODS) zadal audit nákladů na mediální servis své předchůdkyně. Uvedl to server Aktuálně.cz. Výsledky by měly být už zítra. Stát za platy fotografa a kameramana zaplatil od září 2020 do konce loňského listopadu 1,93 milionu korun, s odvody na zaměstnance 2,5 milionu. Jak uvedla Alena Schillerová v Pořadu Partie CNN Prima News, z auditu obavu nemá. Podle Aktuálně.cz ANO zaplatilo fotografovi a kameramanovi 180.000 korun a  217.500 korun.

Alena Schillerová řekla, že v aféře ohledně jejích sociálních sítí ji poškodila novinářská zkratka. „Když je objeví 1,9 milionů za instragram za Schillerové, tak chápu, že to zvedne nevoli, ale to byli dva řadoví referenti s tabulkovým platem, bylo na tiskovém odboru dvanáct,“ hájí se exministrně financí. Z auditu podle svých slov strach nemá. „O platech nerozhoduje ministr, rozhoduje to státní tajemník po dohodě s nadřízeným, a to jsem nebyla já. Pracovali hlavně na propagaci ministerstva,“ řekla v Partii Schillerová a zdůraznila: „Pokud pracovali (zaměsntnaci) nad rámec, pokud mě doprovázeli v kampani, nebo jsme dělali nad rámec ministerstva, tak peníze šly od hnutí ANO.“

K tomu už se předtím vyjádřil i předseda hnutí, Andrej Babiš. „Ne, hnutí ANO to nebude platit, to je problém paní předsedkyně, ona se s tím musí vypořádat. Hnutí ANO to řešit nebude, protože se (Schillerová) stala členkou (ANO) až 21. října minulého roku,“ řekl  Babiš  serveru Seznam Zprávy „Co se týče reakce pana předsedy  – to byla neštastná otázka, nešťastná odpověď,“ komentovala Babišův výrok Schillerová. Na dotaz, zda jí nemrzí, že ji Andrej Babiš nepodržel, odvětila: „Neperu špinavé prádlo na veřejnosti. My si umíme věci vyřešit, my jsme se pohádali o jiné věci, např. o rozpočet, tady byla položená nešťastně otázka, kterou on si jinak vyložil a odpověděl nešťastně. Pro mě je to uzavřená věc.

ZDROJ: blesk.cz

ZDROJ FOTO: blesk.cz