Soud vyměřil trest ženě, která v opilosti pořezala čtyřletou dceru

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

Krajský soud v Plzni vyměřil podmíněný trest ženě z Běloruska, která čelila obžalobě z opilství. Osmatřicetiletá žena loni v létě za silně podnapilého stavu pořezala na krku a ruce svou tehdy čtyřletou dceru. Rány nesahaly hluboko a dívka tak neutrpěla žádná vážnější zranění.

Žena, která se současně léčí v Psychiatrické nemocnici v Dobřanech, si vysloužila tříletý trest s pětiletou zkušební lhůtou a současně stanovený dohled spolu s ochrannou ústavní protialkoholní léčbou. Státní zástupce konstatoval, že obžalovaná během loňské červencové noci zaútočila nožem na své čtyřleté dítě. Psychologičtí i psychiatričtí znalci se shodují, že rozlišovací schopnosti obžalované silně ovlivnil stav alkoholového deliria. „Kvůli tomu nebyla schopná rozpoznat protiprávnost svého jednání ani ho ovládat,“ uvedli znalci. Aktuální duševní stav pachatelky shledávají jako uspokojivý s absencí jakékoli duševní poruchy, konstatují ovšem závislost na alkoholu. Žena za střízlivého stavu nepředstavuje nebezpečí, v případě další konzumace alkoholu se psychotický stav může opakovat. „Pro její příznivou prognózu je tak zásadní dodržování trvalé abstinence,“ shodli se znalci.

Obžalovaná se k činu přiznala, přijala právní kvalifikaci a svého činu lituje. Její dcera byla umístěna do zařízení péče o děti. Obžalovaná žena se k činu přiznala a přijala právní kvalifikaci. „Je mi to moc líto, cítím se být vinna. Snad to dcerce do budoucna budu moci vynahradit,“ řekla pachatelka u soudu.