Harvardský astronom chce hledat mimozemské civilizace. Ambiciózní projekt získal první finance

Harvardský astronom chce hledat mimozemské civilizace. Ambiciózní projekt získal první finance

Projekt jménem Galileo má za úkol nalézt ve vesmíru mimozemský život. Za mezinárodním projektem stojí tým vědců v čele s profesorem Avo Loebem.

Projekt získal první finance. Soukromí dárci ho podpořili částkou 1,75 milionu dolarů, což je v přepočtu asi 37 milionu korun. Předpokládá se, že by měla vzniknout celosvětová síť kamer, teleskopů a počítačů, která by měla sledovat UFO. Projekt vznikl na základě nedávných výzkumů, které ukázaly, že v celé galaxii převažují planety, které se velmi podobají Zemi.

Na projektu se hodlá podílet celá řada harvardských vědců. Zapojit se mají i vědci z Pricetonu, Cambridge, Califorsnkého technologického institutu a Stockholmské univerzity.

I přes to všechno tento projekt většina vědecké populace považuje za kontroverzní. Honba za létajícími talíři je velmi často spojována s pseudovědou. Dokonce i sám zakladatel projektu Avi Loeb je ve světě vědy kontroverzní osobou. Je sice jako vědec respektovaný, nicméně svou reputaci si pokazil řadou podivných prohlášení a výroků, která mu pokazila pověst.