Sexuální obtěžování? Feri raději vyklidil pole a rezignoval, nahradí ho zřejmě Sommerová

Dominik Feri (TOP 09) se ocitl v kolotoči nařčení ze sexuálního obtěžování. Anonymní účty na tento jev poukazovali například na Twitteru. Jako každý politik se i Feri neváhal obhájit, jak jinak, než na Instagramu. U příspěvku ale vypnul komentáře a věděl proč to dělá. Ještě tentýž den mladý poslanec na svou funkci rezignoval.

Dominik Feri, dvaceti čtyř letý poslanec, který byl zvolen za TOP 09. Je autorem proslulých výstražných trojúhelníků, které na svém instagramovém profilu zveřejňoval v rámci přehlednějšího shrnutí covidových opatření. Nedávno představil kampaň pro mladé v rámci koalice SPOLU, která nese heslo „Mám hlas“. Poslanec, který chce dostat politické dění do povědomí a zájmů mladých lidí, je nyní pod palbou obvinění ze sexuálního zneužívání. Deník N zveřejnil rozhovor s údajnou obětí. 

Očistit se a vysvětlit také svoji stranu se Feri pokusil ve svém instagramovém příspěvku, kde odmítá veškeré pomluvy a nařčení označuje jako lživá. Jako první informaci sděluje to, že již k takovému nařčení jednou došlo, a to před dvěma lety, které označuje jako falešné. Následně však přiznává to, že nastaly situace, kdy se podle svého přesvědčení zachoval nevhodně. „Třebaže jsem se z chyb poučil, nelze nic odbýt jenom tím, že jsem byl zkrátka mladý a nyní žiji jinak,“ vysvětluje Feri. 

Kde je pravda? 

Deníku N se povedlo dopátrat svědectví několika studentek, které měl údajně Feri donutit k sexu. Své příběhy popisují podobně. Jedna z nich své dojmy ze situace popsala tak, že jí byla zabarikádována cesta a nemohla utéct. Jako důvod mlčení uvedla strach a nedůvěryhodnost, které by její svědectví mělo. „Měla jsem ho za tu liberální hvězdu, která má velký vliv na mladé lidi a kasá se hodnotami moderní společnosti. Proto jsem se bála, že mi nikdo neuvěří,“ uvedla jedna z údajných obětí. Pokud si Feri stojí za svým a má čistý štít, co ho vedlo k úpravě příspěvku tak, aby se k němu nemohl kdokoliv vyjádřit? 

Feri se zatím jinak k situaci nevyjadřoval, použil pouze svůj instagramový profil. Je u něj časté, že komunikuje se svými fanoušky prostřednictvím komentářů či zpráv na této platformě. Proč tedy u tohoto příspěvku komentáře zakázal? U případů podobného ražení se očekává buď vyšumění nebo lavinový efekt. Feri se dlouho nezdržoval a chce se obhájit a očistit své jméno, vše už ale mimo politiku. Na své funkce rezignoval, v Poslanecké sněmovně ho pravděpodobně nahradí Olga Sommerová.