Drzost nebo obyčejný žert? Česko se baví! Sítě zaplavily vtípky o „karbaníku“ Válkovi

Senát zamítl spornou novelu pandemického zákona, ale víc než to zaujal Čechy fakt, že při projednávání zákona hrál ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) na mobilu karty. Virtuálního karbaníka Válka zachytil senátor Václav Láska a vystavil na twitter, přidali se i další senátoři. Tweet sice smazal, ale už bylo pozdě. Česká lidová tvořivost na sebe tak nenechala dlouho čekat. Jeden z vtipů si vystavil i bývalý premiér Andrej Babiš (ANO).

„Je to velká prohra vládní koalice, vlastní gól,“ okomentoval zamítnutí pandemického zákona pro ČTK Babiš. Podle něj koalice ve Sněmovně opozici přetlačila na sílu, své senátory už ale přesvědčit nedokázala.„Ten zákon je paskvil. Jsem zvědavý, jestli teď bude chtít vláda bojovat dál, nebo to prostě vzdá a otevřeně přizná, že je to další věc, kterou nezvládla,“ doplnil.

Na twitteru pak sdílel jeden z nejčastějších vtipů, který na Válkové konto koluje:


Hrajícího Válka vyfotil senátor Václav Láska. Ten se za to také dočkal kritiky. Nicméně ne všichni jsou pohoršeni, že Válek „pařil“ karty. Mohl také hrát hru Plague (mor), což by bylo alarmující. V této hře máte totiž za úkol vyhubit lidstvo virem, který sami vyrobíte.


Na situaci okamžitě reagoval i glosátor TMBK, jenž přidal vtip na Válkovu oblíbenou hru Solitaire.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa TMBK (@tmbkofficial)


Místopředseda Senátu Jan Horník (STAN) pak ve svém vystoupení obvinil Válka z toho, že při projevech senátorů hrál na mobilním telefonu karty. Válek se ohradil slovy, že komunikuje s ministerstvem a velmi dobře si pamatuje, co jednotliví senátoři říkali. Kdysi během jednání ve Sněmovně rád pospával Válkův spolustraník Karel Schwarzenberg (TOP 09). Vše vysvětlil tak, že „když se kecají blbosti, tak spí“. 


ZDROJ: blesk.cz

ZDROJ FOTO: blesk.cz