Bez slitování. Za hodinu sestřelila Ukrajinku. Sen o zlatu Markéty Vondroušové má reálné obrysy

České tenistky v Tokiu slaví úspěch. Tři jsou v semifinále a budou bojovat o medaile
Po nominaci si musela od fanoušků vyslechnout, že místo ní měla na olympijské hry raději Karolína Muchová. A jak se fanoušci opět jednou šeredně zmýlili je vidět na příkladu sokolovské rodačky.

Praha – Po nominaci si musela od fanoušků vyslechnout, že místo ní měla na olympijské hry raději Karolína Muchová. A jak se fanoušci opět jednou šeredně zmýlili je vidět na příkladu sokolovské rodačky. Od výhry s Naomi Ósakaovou už jí berou všichni vážně a Markéta Vondroušová zabojuje v sobotu o zlatou medaili s Belindou Benčičovou. 

Český ženský tenis je unikát. Holky s lvíčkem na dresu válí i pod pěti kruhy. Ještě, než došlo na souboj Vondroušová – Svitolinová, otevřely finálové brány skvělé deblistky Krejčíková se Siniakovou. Jejich poslední dva zápasy musely rozhodovat super tiebreaky, ale na to se historie neptá. Ve svém semifinále přetlačily ruský pár a na své soupeřky si ještě musí počkat. 

To Markéta Vondroušová, která se dostala do skvělé formy, už má jistotu své protivnice. Jakou medaili si pověsí nad krk, o tom rozhodne její duel s hráčkou se slovenskými kořeny Belindou Benčičovou, která reprezentuje Švýcarsko. Sokolovská rodačka v prvním setu pestřejší a chytřejší hrou nepustila Ukrajinku do tempa a ta psychicky nevydržela. Její řeč těla postupně více a více vypovídala o tom, že je smířená s tím, že se do finále nepodívá. Druhý set už byl snadnou prací. Kromě jednoho gemu, kdy Svitolinová udělala čtyři míčky v řadě byla česká hráčka lepší a proměnila hned první nabízený matchball. Pokud ve finále pomstí Barboru Krejčíkovou, zapíše se do české sportovní historie navěky.