Babiš si dovolil citovat lékařku. Ta se proti němu ostře ohradila

Babiš si dovolil citovat lékařku. Ta se proti němu ostře ohradila

V neděli se na facebookovém profilu Andreje Babiše se objevil nový příspěvek, ve kterém citoval lékařku Martinu Žižlavskou. Tvrdě narazil. Lékařka ho v komentářích tvrdě setřela.

Všechno začalo pouhým zamyšlením se, proč se lidé nechtějí nechat očkovat. Tuto otázku pověsila MUDr. Žižlavská na svůj facebookový účet. Aniž by tušila, že se za pár minut objeví na zdi českého premiéra.

„Z těch příběhů mrazí a já doufám, že už se nikdy nebudou opakovat. Že je už nikdy nezažijeme. A jediná jistota, kterou máme, je očkování,” komentoval Babiš příspěvek lékařky Martiny Žižlavské publikovaný na Facebooku v polovině července, který sdílel.

Chtěl tak využít lékařčiny půlroční zkušenosti z péče o covidové pacienty a zpropagovat tak očkování. Snaha se mu ovšem ani zdaleka nevyplatila. Lékařka se proti němu velmi tvrdě ohradila.

Lékařka si servítky v kritice Babišova online jednání rozhodně nebrala. Odepsala mu, kde bere tu drzost  psát o tom, že ho z popsaných příběhů mrazí. Připomněla mu, jak diletantsky z jejího pohledu postupovala vláda, v jejímž čele stojí.

„Pane premiére Babiši, pamatuju si, jak jste spolu s celou vládou dělali snad všechno pro to, aby se virus mohl šířit, jak se mu zlíbí. Pamatuju si žvásty vaší vlády z té doby, kdy se ještě dalo něco dělat – ale ne, stejně jako řada českých občanů, ani vy neposloucháte odborníky. Pamatuju si, že jste nám ve snaze o záchranu lidí moc nepomohli, a pak jste se snažili to lepit nesystematickými finančními příspěvky,” rozhořčila se lékařka.

Jak je vidno, ani tento krok k propagaci očkování nevyšel. Doufejme, že se příštích podobných kroků bude v budoucnu , Babiš, vyvarovat.