Babiš: „Měl jsem špenátovou polévku za 15Kč. Skandál!“ Vyřiďte mu, že ve Sněmovně nejedí jen poslanci, zní od zaměstnanců

ZDROJ FOTO: FB Andrej Babiš

Andrej Babiš se pro prohraných prezidentských volbách a prohraném hlasování o valorizaci penzí se snaží najít téma, na němž by se zviditelnil. Jeho hnutí ANO svolalo na pátek mimořádnou schůzi k valorizaci platů ústavních činitelů, kterou se Babiš snažil dát do kontrastu s cenou jídel ve Sněmovně.

 

„ Dal jsem si špenátovou polévku za 15Kč a ještě v ní bylo vajíčko, které stojí 7 korun. To je skandál a je mi jedno, že tu všechny naštvu… Jak k tomu přijde matka samoživitelka, “ kritizoval předseda ANO cenovou politiku stravovacích služeb Sněmovny Babiš.

Jenže Babiš, resp. autor jeho proslovu, si neuvědomuje, že poslanci tvoří ve Sněmovně menšinu, co do počtu strávníků a ceny nejsou nastaveny a priori pro ně a navíc v mnoha ohledech odpovídají cenám v závodních restauracích na ministerstvech a dalších státních úřadech.

„ Měl by mu někdo vysvětlit, že Sněmovna má 400 zaměstnanců, kteří žijí z tabulkových a nikoli z poslaneckých platů,“ zaslechl jednu ze zaměstnankyň Poslanecké sněmovny u oběda v závodní restauraci na Sněmovní 1 náš redaktor, zrovna když Babiš vykládal o nepoměru mezi platem poslanců a cenou obědů ve svém pátečním vystoupení.

K těmto kmenovým zaměstnancům je potřeba připočíst ještě přibližně 400 asistentů, kteří se vstupní kartičkou a mohou a také využívají služeb závodního stravování, dále pak příslušníci Ochranné služby policie a návštěvy, atd. Jinými slovy stravování nevyužívají jen poslanci, kteří se ve Sněmovně vyskytují v průměru tak 14 dní v měsíci.