Až nyní vysoutěžit call centrum?! A co jste dělali celých šest měsíců?nechápe ODS

zdroj fcb Petr Fiala
zdroj fcb Petr Fiala

Hygienikům má ulehčit profesionální call centrum. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch počítá, že se plán podaří dotáhnout během podzimu. Vláda totiž musí provozovatele call centra nejprve vysoutěžit. Právě sdělení o vysoutěžení vytočilo opoziční ODS doběla. Nechápe, co vláda dělala celých šest měsíců.

Přetíženým hygienickým stanicím má pomáhat s trasováním i profesionální call centrum, které bude součástí chytré karantény. Mělo by k tomu dojít někdy na podzim, oznámil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO). Vláda totiž musí nejprve vysoutěžit provozovatele.

„Call centrum by mělo být externím profesionálním call centrem, které bychom teď chtěli vysoutěžit. Zatím jsme to řešili skrze interní zdroje v rámci hygienické služby, kdy jsme navyšovali už od léta kapacity hygienických služeb. Ale vidíme, že ty nárůsty jsou poměrně výrazné, a tak abychom zvládli trasování, tak budeme muset pravděpodobně dále posilovat,“ řekl Vojtěch novinářům po jednání vládní rady pro zdravotní rizika s tím, že nyní se vede debata, jak to zajistit, případně vysoutěžit,

Opoziční ODS takovou nepřipravenost vlády absolutně nechápe. „Vláda podle ministra Vojtěcha uvažuje, že by se do trasování kontaktů mohlo zapojit soukromé call centrum, je však potřeba ho nejdřív vysoutěžit. A můžeme se zdvořile zeptat, co vláda dělala od dubna do září?“, zní důrazně z Twitteru ODS.

Fakt, že hygienické stanice jsou přetížené a trasování kontaktů lidí nestíhají, je již nějakou dobu známý. Počty nakažených v České republice navíc na začátku září začaly prudce stoupat a v úterý padl další rekord 1677 nově nakažených

Autor: ps